تفاهم نامه ها


اقدامات و برنامه های بین المللی

مجتمع بین الملل واحد آیت اله آملی به منظور پیشبرد اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص گسترش تعاملات بین المللی وافزایش همکاری با دانشگاه ها ومراکز علمی معتبر دنیا، توانسته باهمکاری و حمایت حوزه معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی، نشست های متعددی را با مسئولین برخی از دانشگاه ها بین المللی برگزار نموده و تفاهم نامه های همکاری مختلفی را با برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی دنیا منعقد نماید.

این واحد دانشگاهی علی رغم نو پا بودن و سابقه اندک در حوزه بین الملل تا کنون توانسته با  برخی از دانشگاه های بین المللی تفاهم نامه همکاری امضاء نماید.

دانشگاه های سوماترا اندونزی

دانشگاه سورا بایا اندونزی

دانشگاه هاکاری ترکیه

دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مطالعات خارجی توکیو

کالج پترل کانادا

افزایش همکاری با کالج پترل کانادا

مجتمع بین الملل واحد آیت اله آملی پس از برگزاری نشست های مختلف و بررسی جوانب گوناگون و رایزنی های معمول در ذیل حمایت حوزه معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی ، دامنه همکاری های خود را با این مرکز علمی و آموزشی معتبر کانادایی گسترش داده  و تفاهم نامه های همکاری در حوزه های مختلف و مورد اشتراک را با کالج پترل منعقد نموده است.

رئوس برنامه های پیش بینی شده مشترک با کالج پترل کانادا:

1- برگزاری کارگاه بین المللی آموزش زبان انگلیسی - اسفند 1395

2- برگزاری دوره های یک ماهه و یک و نیم ماهه، تحت عنوان تور های آموزشی، با هدف آشنایی با دانشگاه ها و نحوه تحصیل و آموزش و استفاده از کارگاه های خاص بین المللی در کانادا – تابستان 1396

3- برگزاری کارگاه مدیریت کسب و کار بین المللی - مهر 1396

4- برگزاری کارگاه بانک داری و مدیریت مالی -آبان 1396

5- برگزاری دوره مدیریت پروژه با مشارکت شرکت نفت و گاز ایران- دی 1396

6- برگزاری دوره های finish up ویژه مهندسین با هدف پر کردن خلع بین موارد تئوری و عملی – بهمن 1396

 

برگزاری اولین کارگاه بین المللی آموزش زبان انگلیسی با همکاری کالج پترل کانادا :

واحد آیت اله آملی به عنوان یکی از واحد های پیشرو در تعاملات بین المللی ، پس از موفقیت در  کسب نمایندگی کالج زبان آکسفورد، در پهنه شمال ایران. توانست پس از طی روند مذاکرات و نشستهای تخصصی با نمایندگان کالج پترل کانادا وانعقاد قرارداد وامضاء تفاهم نامه همکاری، اولین کارگاه بین المللی زبان انگلیسی  دردانشگاه آزاد اسلامی  واحد آیت الله آملی با عنوان  روشهای نوین برنامه ریزی تحصیلی و فنون آموزش زبان انگلیسی به مدت دو روز برگزار نماید.

در این کارگاه با حضور اساتید ، دانشجویان، معلمان و علاقه مندان به تدریس زبان انگلیسی از سراسر کشور، روش های نوین برنامه ریزی با حضور مخاطبان این دوره آموزشی جهت ارتقاء سطح دانش شرکت کنندگان و آشنایی با آخرین متد آموزشی مرسوم در مؤسسات بین المللی با همکاری دانشگاه پترل کانادا برگزار شد .

نماینده کالج پترل کانادا و مدرس این دوره به مدت 20 ساعت  موضوعات متنوع و استراتژیک های آموزشی و  به روز در آموزشگاه های کانادا و انگلیس را برای شرکت کنندگان دراین دوره ارایه داد .

شرکت کنندگان همچنین در پایان دوره در زمینه تکنیک های مؤثر در " برگزاری کارگروه های آموزشی میان مدرسین، حضور فعال در مدیریت سناریوهای مختلف آموزش در کلاس و بکارگیری شاگردان و فعالیت های دست جمعی،  یادگیری استانداردهای تدریس و راهبری آموزش اجتماعی زبان"  توانمند شدند .

در پایان دوره شرکت کنندگان، گواهی پایان دوره در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و فنون آموزش زبان را از نماینده کالج پترل دریافت کردند.